Fotocykl w deszczu

Do Nysy zjechali motocykliści. Ten sam skład, ta sama zgrana ekipa i nastrój przyjaźni, tylko pogoda zaskoczyła – tak można podsumować kolejne 3-majowe obchody w Reducie Króliczej.

Po raz kolejny Nyski Klub Motocyklowy wzorowo przygotował obiekt forteczny na spotkanie z wystawą fotografii, muzyką i starymi przyjaciółmi, od lat odwiedzającymi popularny Motofort. Mogli oni podziwiać zdjęcia zaprezentowane na wystawie pt. „Harley mój – w obiektywie”, a wieczorem posłuchać utworów m.in. Waves in the ether, czy Krzysztofa Zalewskiego, dla którego był to już drugi występ w Nysie w odstępie miesiąca czasu.

ŹRÓDŁO: www.KULTURA.nysa.pl

 

Mimo padającego deszczu, muzycy nie odwołali występów – starając się rozgrzać moknącą publikę. Koncert można było przenieść poziom niżej, ale miłośnicy jednośladów nie wystraszyli się deszczu. Czyli zabawa była udana! – Zdecydowanie tak, impreza była bardzo pozytywna – ocenia Krzysztof Nowak, jeden z organizatorów imprezy. – Postaraliśmy się o zróżnicowaną muzykę, były m.in. improwizacje muzyczne w wykonaniu K. Zalewskiego i R. Dolińskiego. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała, przez co na Reducie Króliczej pojawiło się około 200 osób. Niektórzy ze stałych bywalców przyjechali z Rybnika już dwa dni wcześniej.
Impreza kameralna na Motoforcie odbyła się w ramach wydarzeń towarzyszącym obchodom Święta Konstytucji 3 maja. – Dziękujemy za wsparcie i pomoc UM w Nysie oraz Nyskiemu Domowi Kultury – dodaje Krzysztof Nowak. – Zapraszamy wszystkich za rok i zachęcamy do liczniejszego udziału w konkursie fotograficznym. Nie wszyscy wiedzą, że prace konkursowe mają być związane z tematyką motocyklową, nie musicie ograniczać się do zdjęć osób na motocyklu.

ŹRÓDŁO: www.KULTURA.nysa.pl

LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO: William Kurtyka z Polanicy Zdrój i Sławomir Matyśkiewicz z Ostrowa Wielkopolskiego.